Zpět na přehled aktualit
Napsali o nás |

MPO pokračuje s přípravou projektu podnikatelského parku v Líních

MPO-teaser

Vláda schválila materiál o pokroku při revitalizaci brownfieldu směrem k přípravě a výstavbě strategického podnikatelského parku Plzeň – Líně.

Ministerstvo v dokumentu informuje o průběžném stavu projektu, výhledu prací na letošní rok včetně dopadové studie a dalších aktivit v tomto a příštím roce. Vláda také odsouhlasila nezávazné memorandum o porozumění se společností Volkswagen, které nastaví základní parametry spolupráce. Automobilový koncert plánuje v Česku vybodovat továrnu na výrobu baterií do elektromobilů.

„Projekt Gigafactory nám výrazně pomůže v úsilí připravit český automobilový průmysl na změny, které ho s nástupem elektromobility čekají. Přinese nové technologie, pracovní místa, stabilní příjmy do státního rozpočtu, rozvoj nových studijních a učebních oborů, rozvoj Plzeňského kraje i posílení obchodní a dopravní spolupráce mezi Českou republikou a Německem. Je to tedy zásadní projekt,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „Pro zajištění personálního, technického a organizačního zázemí vznikne k 1. březnu 2023 v rámci agentury CzechInvest divize pro přípravu podnikatelských ploch, která bude řešit přípravné práce na projektu. Jedná se o nejlepší možnost, která vhodně rozšíří a doplní další služby agentury směrem k investorům a využije zároveň datové základy a znalostí území.“

Tato nová divize dokončí přípravu Strategického podnikatelského parku Plzeň – Líně a naváže vyhledáváním, přípravou a rozvojem s vhodně nastavením financováním dalších zejména brownfieldových lokalit v Česku, které nejsou přímo rozvíjeny kraji nebo obcemi, za účelem přípravy větších území s multifunkčním využitím.

Podrobnosti čtěte v tiskové zprávě Ministerstva průmyslu a obchodu ZDE.

Podobné články