Zpět na přehled aktualit
Napsali o nás |

Jak funguje mapování a analýza brownfieldového prostředí v ČR

bfcr10

Dobrá data jsou základ. To dnes platí napříč snad všemi obory. Bez dat lze jen těžko rozhodovat nebo plánovat. A platí to i o brownfieldech.

Agentura CzechInvest, která spravuje Národní databázi brownfieldů, v posledních měsících intenzivně pracuje na dokončení nové Databáze investičních příležitostí (DIP). Ta bude fungovat jako přehledná mapová aplikace, která umožní zjistit spoustu cenných informací o brownfieldech. Aplikace totiž bude pracovat s daty z katastru nemovitostí, České informační agentury životního prostředí, Výzkumného ústavu meliorací a ochrany půd, Národního památkového ústavu a dalších veřejných institucí.

DIP bude sloužit majitelům brownfieldů a nemovitostí, odborné veřejnosti, developerům, orgánům státní správy a krajům. Primárně ale pracovníkům CzechInvestu pro přípravu nabídky vhodných nemovitostí (pro české i zahraniční investory) a evidenci dotací směřujících do brownfieldů.

Co všechno dnes o brownfieldech víme a co nám přinese nová databáze? Jak v Česku pracujeme s daty při mapování a analýze brownfieldového prostředí? Podrobnosti vysvětluje ředitel Odboru podnikatelské lokalizace CzechInvestu Radovan Baloun v článku pro časopis Konstrukce.

Podobné články