Zpět na přehled aktualit
Napsali o nás |

CzechInvest uvádí na pravou míru informace uveřejněné v článku iDnes.cz ohledně zájmu o brownfieldy na jihu Čech

Uvodni-fotka_BF-by-CI_Web_Linkedin_1920

Agentura CzechInvest se snaží poskytovat transparentní, aktuální a správné informace ohledně aktivit v oblasti brownfieldů na webu CzechInvestu i na stránkách brownfieldy.cz. Novináři a další zájemci tak mohou kdykoliv kontaktovat CzechInvest ohledně požadavku o informace či případně jejich ověření.

Za prvé, v článku s názvem „O dotace, které mají oživit brownfieldy, není na jihu Čech velký zájem“ jsou uvedeny chybné statistiky ohledně počtu brownfieldů v jižních Čechách – autor uvádí 24. Ve skutečnosti CzechInvest eviduje v Národní databázi celkem 205 lokalit v Jihočeském kraji, z nichž aktuálně publikovaných je 28. Tyto údaje jsou pravidelně zveřejňovány na webových stránkách CzechInvestu i na webu www.brownfieldy.cz, kde jsou k dispozici v aplikaci Power BI pro jednotlivé administrativní jednotky. Neveřejná část obsahuje zbylé brownfieldy, jejichž majitelé nedali souhlas s uveřejněním bližších informací a publikováním ve veřejné části databáze.

Článek zároveň rozporuje citaci ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely ohledně zájmu o dotace v jižních Čechách. Jihočeský kraj nevykazuje disproporčně nižší zájem o revitalizace brownfieldů. Z 35 žádostí o dotaci, které MPO obdrželo v rámci výzvy programu Regenerace brownfieldu pro podnikatelské využití, byly 3 právě z Jihočeského kraje, což odpovídá podílu ostatních krajů. Všechny 3 jihočeské žádosti byly navíc mezirezortní hodnotitelskou komisí schváleny.

V článku je také zastaralá informace o řediteli odboru. David Petr už není ředitelem Odboru podnikatelské lokalizace, tuto pozici nyní zastává Radovan Baloun.

Podobné články