Zpět na přehled aktualit
Aktuality |

Dotace na přípravu dalších veřejných projektů jsou tady!

dotace na přípravu projektů_AI

O tom, že Ministerstvo pro místní rozvoj poskytuje podporu na projektové dokumentace, studie proveditelnosti a další přípravné práce jsme již informovali v prosincovém článku. Tento týden se k výzvě na přípravu projektů dostupného a udržitelného bydlení přidávají hned tři nové dotační výzvy. Jejich cílem je usnadnit obcím a krajům realizaci celé řady investičních záměrů v oblasti občanské vybavenosti a veřejné infrastruktury.

Tyto výzvy se zaměřují na přípravu malých i velkých projektů, mezi které může patřit například výstavba a rekonstrukce veřejných budov, kulturních a sportovních center, škol či zdravotnických zařízení stejně tak jako projekty v oblasti Smart Cities, městské mobility a mnoho dalších. Finanční podpora je dostupná i pro projekty, které si kladou za cíl posílit odolnost krajiny, včetně regenerace brownfieldů s cílem vytvoření přírodních úložišť uhlíku nebo veřejných prostor.

Malé projekty mohou získat dotaci v rozmezí 250 tisíc až 7,5 milionu korun, zatímco velké projekty dosáhnou na podporu až do výše 30 milionů korun. Dokonce i malé projekty, které již podaly žádost o dotaci či zvýhodněný úvěr v rámci jiných programů, zde mohou získat finanční prostředky na přípravu. Ovšem pouze za předpokladu, že přípravné práce nejsou v těchto programech považovány za uznatelné. Důležité je také zdůraznit, že ministerstvo nepodpoří přípravu díla, jehož realizace již byla ukončena.

Podrobnější přehled včetně termínů pro podání žádostí a odkazů na dokumentaci k jednotlivým výzvám najdete ZDE.

Podobné články