Zpět na přehled aktualit
Aktuality |

Zchátralý zámek v Břeclavi chce město přestavět na moderní hotel

NDB_Brecal_3

Zámek v Břeclavi již dlouhá léta chátrá. Nyní radnice přichází s ambiciózním návrhem proměnit tento brownfield na čtyřhvězdičkový hotel, který by zachoval historický genius loci zámku a umožnil vznik kvalitních ubytovacích kapacit, které ve městě chybí.

Kromě 65 pokojů pro 130 hostů by hotel mohl nabídnout až sedm multifunkčních konferenčních a kongresových sálů s celkovou kapacitou přes 500 lidí.

S hledáním partnera, který by se do přestavby pustil formou PPP projektu, tedy propojením veřejného a soukromého sektoru, městu v CzechInvestu pomáháme. Radnice by do projektu vložila stavební povolení na rekonstrukci zámku, které je vydané a město jej udržuje v platnosti.

V roce 2020 se podařilo opravit jižní věž, na celkovou rekonstrukci zámku, která by vyšla odhadem na půl miliardy, již v městské kase nezbývají prostředky a zisk dotace komplikuje fakt, že objekt není národní kulturní památkou, nýbrž pouze kulturní památkou.

Využití zámku jako hotelu město vybralo na základě doporučení architektů a zkušených analytiků s lokální i mezinárodní expertízou. V Břeclavi dnes funguje jediný hotel, navíc stojící mimo intravilán města. „Narážíme na to například u firemní klientely. Břeclavské firmy své klienty a partnery ubytovávají v Brně, Mikulově, dokonce i Znojmě. Nemohou si tu udělat konferenci či pracovní setkání,“ říká místostarosta Jakub Matuška. Velký potenciál skýtá využití hotelu také v rámci cestovního ruchu.

Podrobnosti v tiskové zprávě města ZDE.

Podobné články