Zpět na přehled aktualit
Aktuality |

Začínají stavební práce na brownfieldech, které využijí dotaci z programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití od MPO

Sokolovna-Valec-stavba-reportaz-CT

V loňské výzvě programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití přijalo Ministerstvo průmyslu a obchodu 35 projektů. Uspěly dvě desítky z nich a mezi ně bude rozděleno 550 milionů korun z Národního plánu obnovy.

Jedním z prvních projektů, kde byly odstartovány stavební práce, je přestavba bývalé sokolovny v obci Valeč na Vysočině. Budova z roku 1928 posledních několik desítek let chátrala. Obec ji koupila před šesti lety a rozhodla se tento upadající objekt zachránit. Po rekonstrukci bude sokolovna sloužit svému původnímu účelu – znovu v ní bude hospoda, multifunkční sál pro kulturní i sportovní akce, v části podkroví pak klubovna pro TJ Sokol Valeč a dva pokoje k přespání.

Stavební práce vyjdou obec přibližně na 42 milionů korun a více než polovinu částky pokryje právě dotace z Národního plánu obnovy. „Měli bychom hradit náklady spojené s energetickou úsporou a některé z nákladů ostatních,“ říká Jan Hana, vedoucí oddělení brownfields na MPO.

 Stavba začala také v obci Herálec, kde vznikne nová prodejna masa, lékárna a několik obecních bytů.

Více se dozvíte v pořadu Události v regionech, který Česká televize odvysílala 19. dubna 2023. Reportáž začínající v čase 5min 45s sledujte ZDE.

Logo MPO (13.229 x 9 cm)

CS Financováno Evropskou unií_POS

NPO_ořez

Podobné články