Zpět na přehled aktualit
Aktuality |

V programu MPO zbývá 100 milionů korun na podporu brownfieldů. Přihlaste svůj projekt

Heřmanice_2

Výzva v programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů, kterou v červnu vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, je nadále otevřená. Města, obce a kraje tak stále mohou přihlašovat své projekty, a to minimálně do konce roku 2023.

Podmínky zůstávají stejné. Program podporuje revitalizaci brownfieldu, ať už se jedná o renovaci budov pro dosažení energetických úspor, nebo demolici a výstavbu nových energeticky úsporných objektů.

Jeden projekt je možné podpořit částkou až 80 milionů korun, přičemž dotace pokryje až 50 % celkových způsobilých výdajů. Prostředky tedy mohou získat i větší investiční záměry.

Žadatelé se mohou hlásit s multifunkčními projekty, kde převažuje podnikatelské využití. V revitalizovaných brownfieldech mohou obce vytvořit kanceláře, dílny, sklady nebo prostory pro drobné služby, restaurace apod. Možná je také výstavba obecních bytů.

Výzvu vyhlásilo ministerstvo dne 13. 7. 2023. Projekty jsou přijímány a hodnoceny postupně, a tak z původně alokované částky stále zbývá 100 milionů korun, které MPO rozdělí mezi další žadatele. Příjem žádostí bude probíhat minimálně do 31.12.2023.   

Podrobnosti k výzvě jsou na webu MPO.

Nejste si jistí, jestli je váš projekt do této výzvy vhodný? Rádi byste jej s námi zkonzultovali? Kontaktuje nás na brownfieldy@czechinvest.org

Logo MPO (13.229 x 9 cm)

CS Financováno Evropskou unií_POS

NPO_ořez

Podobné články