Zpět na přehled aktualit
Aktuality |

Státní fond podpory investic rozdělí mezi brownfieldy více než 2,3 miliardy korun

JH_02

Státní fond podpory investic (SFPI), který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj, rozdělí více než 2,3 miliardy korun z Národního plánu obnovy mezi projekty na revitalizaci území se starou stavební zátěží (brownfieldů). Podporu získalo celkem 47 projektů napříč regiony. Všechny projekty musí být dokončeny do prosince 2025.

V programu NPO Brownfieldy uspělo celkem  15 velkých a 32 malých projektů napříč regiony. Velké brownfieldy si rozdělily více než 1,8 miliardy korun, na menší projekty půjde v součtu přes 470 milionů korun. Vzniknou tak nové školy, kulturní zařízení, sportoviště a další budovy, které poslouží veřejnosti.

Z větší části se jedná o rekonstrukce stávajících objektů na území brownfieldů, menší část pak tvoří demolice nevyužitelných objektů s návaznou výstavbou energeticky úsporných ekologických novostaveb. Díky podpoře MMR vzniknou také přírodní úložiště uhlíku za 170 milionů korun. Typicky se jedná o zalesnění na místě bývalých vojenských objektů, kde by rekonstrukce budov nebo výstavba nebyla smysluplná. 

Výsledky výzev v programu NPO brownfieldy najdete zde.

Zdroj: Tisková zpráva MMR

Podobné články