Zpět na přehled aktualit
Aktuality |

MPO navyšuje prostředky na regeneraci brownfieldů

Building construction site with scaffolding

Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky navyšuje prostředky na regeneraci brownfieldů pro podnikatelské využití. Částkou ve výši 50 milionů korun podpoří další čtyři až šest brownfieldových projektů. Ty budou vybrány z žádostí, které v loňském roce předložili představitelé obcí, měst a krajů z celé České republiky.


V rámci výzvy programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití přijalo MPO celkem 35 projektů. Z nich komise vybrala 21, mezi které rozdělila částku 550 milionů korun z Národního plánu obnovy. Obce, na které prostředky nezbyly, tak mají nyní znovu šanci uspět. „Jde o projekty rekonstrukce a revitalizace zchátralých objektů, které naleznou nové konkrétní využití, ať již jde o stavby určené pro podnikatelské využití jako jsou restaurace, podnikatelské inkubátory, coworkingová centra nebo budovy pro využití multifunkční se zázemím pro kulturní akce nebo obecní byty,“ říká Petr Očko, vrchní ředitel sekce digitalizace a inovací na Ministerstvu průmyslu a obchodu pověřený řízením agentury CzechInvest.


Zejména v kontextu přetrvávající energetické krize je důležitý i aspekt energetických úspor budov a objektů v rámci řešeného brownfieldu. Při výběru projektů je proto kladen důraz právě na energetická opatření a využití obnovitelných zdrojů energie.
Více se dočtete zde.

Logo MPO (13.229 x 9 cm)

CS Financováno Evropskou unií_POS

NPO_ořez

Podobné články